Takto vypadá malý dům postavený z nádrží na recyklovanou vodu

TAKU-TANKU je putovní malý dům. TAKU-TANKU převážený jednou nebo dvěma osobami nebo na kole, autem nebo případně i lodí, je vyroben z vodních nádrží a může cestovat mnoha krajinami a sloužit jako společník a úkryt, ale také jako socha, která oslavuje zásadní roli vody v našem životě.

TAKU-TANKU je ekologický projekt, který lze snadno sestavit, postavit z běžně dostupných a znovu použitých materiálů. Konstrukce se skládá ze dvou nádrží na vodu o objemu 3 000 litrů spojených prstencem ze dřeva, který rámuje vchod.

Tento design přenosného malého domu je rozhodně tam, pokud jde o potenciálně životaschopnou myšlenku, která kombinuje znovu použité materiály způsobem, který využívá přirozené síly materiálů a zároveň je všestranný a přizpůsobivý.

Design Taku-Tanku od designérské a architektonické firmy Stereotank, spolu s japonským designérem Takahiro Fukudou, využívá pár 3000 litrových plastových nádrží na vodu přemostěných dřevěným prstencem, aby vytvořily přenosný a plovoucí malý dům, který je tak lehký. že se dá táhnout na kole.

Malý domeček Taku-Tanku, který byl letos postaven jako vstup do soutěže Little House Competition v Saitamě v Japonsku, je prohlašován za snadnou montáž, a to jak z materiálů s novým použitím, tak z běžně dostupných komponent. Konstrukce vyžaduje, aby byl namontován na malý dvoukolový užitkový přívěs, který pak mohou táhnout lidé, auto nebo možná i loď, a malý dům je údajně dostatečně lehký, aby se mohl pohybovat jeden člověk.

Design malého domu s nádrží na vodu se zdá být dostatečně velký, aby ubytoval alespoň dvě osoby, a vyžaduje solární větrání a LED osvětlení, malý úložný prostor pod podlahou, okenní poklopy a střešní okno. Uvnitř Taku-Tanku není žádná kuchyň ani koupelna, obojí je nezbytné k tomu, aby se z tohoto malého domova stal obydlí na plný úvazek, takže je zapotřebí nějaká další práce na pokrytí těchto nezbytností.