Příčky pomohou oddělit prostor na práci

Doba covidová rozjela fenomén práce z domova. Home office se stal standardem mnoha povolání, ovšem ne každý má doma prostor vytvořený k práci. Bylo již několikrát prokázáno, že ohraničený prostor určený práci, zlepšuje pracovní výkony. Stejně tak prostor ohraničený a určený ke spánku, zlepšuje kvalitu spánku. Lamelové příčky mají mnohá využití a oddělení prostoru je jedním z nich.

Zvyšte svou produktivitu oddělením pracovního prostoru

Možná jste si udělali pracovní koutek v ložnici nebo v obývacím pokoji. Mít oblast, která je samostatnou oblastí pro práci, může pomoci zvýšit produktivitu, protože vám dává konkrétní místo pro práci. Při práci z domova potřebujete neustálé a konzistentní nastavení, abyste mohli každý den odcházet a vracet se k nim. Mít své nástroje připravené k použití každý den pomáhá zvýšit efektivitu. Mít velký stůl, který může snadno pojmout notebook a monitor a další zdroje, takže si můžete udělat svůj pracovní prostor jako v kancelářském prostředí. Tento prostor jednoduše oddělíte lamelovou příčkou, která nijak nenaruší ráz interiéru.

Oddělený soukromý a pracovní život

Lamelové příčky oddělí pracovní prostor a tím vizuálně oddělí práci od soukromého života. Na rozdíl od kanceláře, kde můžete odejít z práce, počítače a e-mailů, doma vždy cítíte potřebu otevřít notebook a zkontrolovat e-maily nebo udělat trochu více práce. Než se nadějete, pracujete velmi pozdě v noci, cítíte se vyčerpaní a stresovaní. Pokud tedy máte samostatný pracovní prostor, kde je váš notebook a monitor nastaven, můžete odejít v rozumném čase a nebýt v pokušení vrátit se do svých kancelářských prostor až do příštího rána, kdy začnete pracovat.

Další využití lamelových příček

Kromě oddělení prostoru na práci nebo spánek lze lamelové příčky využít k oddělení jídelního koutu, v předsíni nebo také jen jako dekoraci.

Drdlik.cz je web, kde objevíte lamelové příčky v několika provedeních, vhodných do každého interiéru.