Kartonový dům Wikkelhouse – vyberte si své modulární segmenty a secvakněte je dohromady

Po několika desetiletích vytváření divadelních scén v Amsterodamu vložil Oep Schilling a jeho společnost tvůrců Fiction Factory své znalosti CNC a zdroje do stavby malého montovaného domu s použitím kartonu jako hlavního konstrukčního prvku. Spoléhat se na proprietární stroj, který dokáže obalit vlnité plechy kolem formy, mohli vytvořit vysoce pevný karton, který slouží jako podpora i izolace.

„ Wikkelhouse “ nebo „zabalený dům“ je skutečně přizpůsobitelný dům složený z modulů o velikosti 5 metrů čtverečních (53 čtverečních stop), které do sebe zaklapnou a vytvoří strukturu libovolné velikosti. Segmenty o hloubce 1,2 metru (3,9 stopy) jsou nejprve vyrobeny z 24 vrstev lepenky lisovaných kolem rámu ve tvaru domu.

Po „vytištění“ lze základní jednotky přizpůsobit: vyříznuté s jedním nebo dvěma kulovými okny, vybavené jako koupelna, kuchyň nebo dokonce úzká patrová místnost nebo dvě nebo tři mohou být spojeny do větších místností. Schilling říká 20 % z objednávek bylo na 8 segmentových přístřešků (často na přírodní chatky), i když se prodalo i hodně staveb o 4, 5 a 6 jednotkách.

„Doufám, že prodám trojku, protože se mi líbí opravdu malinká,“ vysvětluje. „Tři by mohly fungovat, ale je to trochu jako hotelový pokoj, ale samozřejmě máte nebe, máte zahradu. Žila jsem v menších prostorách, ve srovnání s karavanem je to jako vila.“