Hledáte úniky tepla? Termodiagnostika budov a kontrola fasády napoví

Stavby jsou s příchodem jara zase v plném proudu a domy začínají pozvolna dostávat své kýžené tvary. Ale to ještě neznamená, že každý stavař je profesionál a že nikdy nechybuje. U dokončené stavby tak v šoku můžete zjistit, že dochází k únikům tepla nebo jsou na ní jiné nedostatky. Všechny tyto starosti by vám měl ušetřit stavební dozor.

Pomůžeme s kontrolou

Naší doménou je zejména kontrola fasád, odhalení tepelných mostů z obálky budovy a termodiagnostika budov. Ale lepší je problémům s úniky tepla předcházet než je pak řešit narychlo a narušovat kvůli nim další průběh stavby. Proto doporučujeme včas si u stavby sjednat stavební dozor. Díky tomu by se později neměly vyskytovat žádné závažné problémy s již hotovou stavbou. Takže kontrola provedených stavebních prací je nejen to, co vám doporučujeme, ale i to, s čím vám v DK Consult můžeme pomoci.

Včasné odhalení tepelných mostů z obálky budovy

Lepší je řešit problémy včas. To by si měl uvědomit každý majitel budovy. Máte-li podezření, že je u vaší stavby něco v nepořádku po tepelné stránce, trápí vás náhlý vznik plísní a kondenzace vody na stěnách nebo máte problém se svým podlahovým vytápěním, radiátory či fotovoltaikou, jsme ti praví, kdo vám může pomoci.

V DK Consult máme profesionální přístroje, které odhalí nejen to, kde je problém, ale s jejich pomocí najdeme i jeho příčinu a navrhneme vám to nejlepší řešení.

Trápí vás úniky tepla? Odhalení tepelných mostů z obálky budovy je pro nás hračkou. Máte potíže s vytápěním? Kontrola topných těles a kontrola podlahového vytápění je jasnou součástí naší práce. Kondenzuje vám voda na stěnách a vznikají plísně? Najdeme důvod a pomůžeme s jeho nápravou.

Termodiagnostika budov s termokamerou

Možná už jste v ruce někdy drželi termokameru a různě jste si s ní hráli. Ukazuje neskutečně zajímavá čísla. Naše přístroje jsou na špičkové úrovni, takže ukáží dokonale přesné výsledky. Odhalí, kde je problém a jak je rozsáhlý. Dokážou přesně ukázat, jestli máte potíže s tepelnou izolací, jestli jsou špatně usazená okna nebo jestli došlo k chybě při detailních stavařských pracech.

Aby byly výsledky co nejpřesnější, je ideální, aby byl rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou 10 až 15 °C, bylo pod mrakem a vítr foukal jen mírně (jiné počasí může výsledky měření mírně zkreslit). Proto je nejlepší kontrola fasád od října do dubna. V jiných obdobích vám v DK Consult můžeme překontrolovat vše ostatní, co vás na vaší budově trápí – a poradit vám s nejvýhodnějším řešením.